Katalogowanie stron – czy warto dodawać strony do katalogów i baz firm?

Katalogowanie stron należy wciąż do najtańszych metod pozyskiwania linków. Systematycznie sprawdzam ich wpływ na pozycjonowanie linkowanej witryny. Analizuję też kondycję katalogów z bazy, na której pracuję. Wnioski z moich analiz jasno wskazują na to, że tylko linki z wybranych katalogów stron, wizytówek NAP i baz firm warto pozyskać.

Wizytówki NAP – skuteczniejsze pozycjonowanie lokalne

Tworzenie wizytówek NAP (ang. Name/Address/Phone) w popularnych serwisach internetowych to dobre wsparcie pozycjonowania lokalnego. Podobnie jak katalogowanie stron – wybrane wizytówki NAP mają pozytywny wpływ na linkowaną stronę. Publikowanie wizytówek NAP z identycznymi danymi firmy (nazwa, adres, telefon) na wybranych stronach internetowych, które to umożliwiają, pomaga powiązać przedsiębiorstwo z konkretną lokalizacją i wyżej rankować firmową witrynę na frazy lokalne (np. kwiaciarnia Toruń, biuro rachunkowe Bydgoszcz).

Dodawanie ogłoszeń z aktywnym linkiem

katalogowanie stron

Dodawanie ogłoszeń z linkiem na portalach ogłoszeniowych to podobnie jak katalogowanie stron jedna z najtańszych metod zdobywania wartościowych linków. Dodatkowo dodanie ogłoszeń z unikalnym opisem na portalach ogłoszeniowych, które każdego dnia odwiedzają tysiące internautów, zwiększa szanse na natychmiastową sprzedaż produktów albo usług zbywalnych „od ręki”.

Dlaczego warto zdecydować się na katalogowanie stron, tworzenie wizytówek NAP albo dodawanie ogłoszeń?

Korzyści płynące z katalogowania stron, tworzenia wizytówek NAP i dodawania ogłoszeń to przede wszystkim stosunkowo tanie i po odpowiednim przebraniu wartościowe linki. Im więcej dobrej jakości linków kieruje do witryny, tym lepiej jest ona rankowana i wyżej wyświetlana w naturalnych wynikach wyszukiwania. Katalogowanie stron, wizytówki NAP i ogłoszenia tworzone na popularnych stronach to również szansa na dodatkowy ruch oraz bezpośrednią sprzedaż szczególnie w przypadku ofert zbywalnych „od ręki”.

Katalogowanie stron, wizytówki NAP i dodawanie ogłoszeń w mojej ofercie

Oferuję usługę katalogowania stron, tworzenia wizytówek NAP lub dodawania ogłoszeń z rozliczeniem za rekord. To znaczy, że mogą Państwo zlecić mi stworzenie tylko kilku ogłoszeń lub wizytówek. Koszt dodania ogłoszenia, wizytówki NAP lub strony do katalogu albo bazy firm z unikalnym opisem i kompletem danych wynosi od 7 zł netto. Ilekroć to konieczne do kosztów tworzenia wizytówek i wizytówek doliczana zostaje opłata za moderację.

Tworzę wizytówki i ogłoszenia na popularnych stronach, które łatwo się indeksują. Weryfikuję parametry domen, na których dodaję informacje o firmie. Dbam o unikalne treści w każdej wizytówce oraz ogłoszeniu. Nie dodaję ponownie firmy, jeżeli jej wizytówka znajduje się już w portalu. Współpracujący ze mną klienci mają możliwość wybrania miejsc publikacji, jak i weryfikacji treści.

Zainteresowanych współpracą zachęcam do przesyłania zapytań o katalogowanie stron, tworzenie wizytówek NAP lub dodawanie ogłoszeń za pośrednictwem dostępnego na stronie formularza kontaktowego.