665 015 610

To kolejny temat, który pojawia się na grupach. Kilka razy dziennie wiele osób szuka odpowiedzi. Co zrobić, kiedy konto reklamowe na Facebooku jest zablokowane. I nie można tworzyć reklam z wykorzystanie Facebook ADS. Niestety wyjście jest tylko jedno. Należy poprosić o weryfikacje konta reklamowego. Jednak o taką weryfikację może prosić tylko administrator konta. I w wyznaczonym przez Facebooka czasie. Czyli 30 dni od zablokowania. Jeśli go przegapimy, taka weryfikacja będzie już niemożliwa.

Mam zablokowane konto reklamowe Facebook — co mam zrobić?

Próbujesz stworzyć reklamę na Facebooku. Jednak otrzymujesz komunikat, że twoje konto reklamowe Facebook jest zablokowanie. A korzystanie z Facebook ADS — czyli płatnych kampanii nie jest możliwe. Zaczynasz się denerwować, niepotrzebnie. Można to jeszcze naprawić. Jednak nie wiesz jak odblokować konto reklamowe Facebook? Niestety sam nie jestem w stanie tego zrobić. Zablokowanie konto reklamowe Facebook, może odblokować tylko support Facebooka, po wcześniejsze weryfikacji.

Konto reklamowe Facebook wyłączone może być z różnych powodów, taki jak:

  • włamanie na konto reklamowe Facebook
  • nieprzestrzeganie zasad reklamowania
  • po prostu błąd podczas weryfikacji reklam

Należy pamiętać, że o weryfikacje zablokowanego konta reklamowego na Facebooku, możemy prosić tylko przez 30 dni od nałożonych ograniczeń. Jeśli nie zostanie to wykonane, ograniczenie będzie trwałe i nie będzie można z takiego konta reklamowego korzystać.

By poprosić o weryfikacje zablokowanego konta na Facebooku, należy przejść do zakładki „Jakość konta”

Znajdziesz ja pod tym adresem: https://business.facebook.com/accountquality

To tutaj również zobaczysz komunikat od Facebooka, odnoście blokady. A będzie ona wyglądać tak:

Masz możliwość prośby o weryfikacje? Wykonaj po kolei kroki, o jakie prosi Cię system. Może się okazać, że wymagana będzie weryfikacja tożsamości, przez przesłanie zdjęcia dokumentu ze zdjęciem. Jest to legalne i bezpieczne. Wystarczy, że prześlesz zdjęcie 1 strony dowodu osobistego. Nie musisz podawać żadnych innych danych osobowych. Pamiętaj, by zakryć serie i numer dokumentu, oraz Pesel!

Może też okazać się, że Facebook przed możliwością weryfikacji — zażąda zweryfikowania firmy. Jeśli taki komunikat się pojawi, musisz wykonać wymagane kroki i przesłać wymagane dokumenty. Inaczej Twoje zablokowane konto reklamowe Facebook, nie zostanie odblokowane.

Teraz pozostaje tylko czekać na odpowiedź. Niestety nie ma określonego czasu, w jaki taka weryfikacja zostanie wykonana. Może to trwać 15 minut, a może również 1 miesiąc, lub więcej. Pamiętaj, zawsze masz możliwość skontaktowania się z supportem Facebooka i zapytania o status weryfikacji.

Zablokowanie konto reklamowe FB — na stałe!

Niestety, tak się zdarza. I jeśli w zakładce „Jakość konta” widnienie informacja o tym, że zablokowanie konta reklamowego FB jest stałe. Nic nie da się zrobić! Musisz się z tym pogodzić. Przyjąć tę informację z pokorą. I nie marnować więcej czasu na prośby o odblokowanie — na nic Twoje starania.

Jedyne co możesz zrobić w tym wypadku to założyć nowe konto reklamowe.

Ocena: post