Jeśli chcesz stworzyć fajną grafikę, ale nie jesteś grafikiem? Potrzebujesz inspiracji na grafiki dla swoich mediów społecznościowych? Z pomocą może przyjść Ci Canva. Canva to narzędzie online, do tworzenia grafik. Dodatkowo posiada bazę inspiracji, które można edytować na własne potrzeby. Pewnie nie raz o niej słyszałeś? Jeśli tak, to warto zacząć z niej korzystać — teraz.

Canva — co to jest? Do czego służy Canva online.

Program Canva jest intuicyjną aplikacją internetową, do tworzenia grafik. Głównie do Social Media. Jest naprawdę intuicyjna! Nie wymaga zaawansowanej wiedzy graficznej, by stworzyć obrazek. Tworzenie grafiki polega na chwytaniu — przesuwaniu — rozmieszczaniu. To bardzo łatwe narzędzie. Canva obsługujemy online przez przeglądarkę internetową. Można ją od jakiegoś czasu zainstalować jako aplikację w telefonie czy tablecie. Co ważne Canva jest dostępna w języku polskim. Dzięki Canva przygotujesz takie elementy jak:

 • grafika na Facebook
 • grafika na Instagram
 • baner na bloga
 • logo

Również Canva daje możliwość stworzenia nowoczesnego CV. Sporo przydatnych informacji oraz poradnik poświęcony tematowi przygotowywania profesjonalnego CV znajdziecie tutaj: https://www.canva.com/pl_pl/tworzyc/cv/.

Canva to również świetnym program do tworzenia ulotek. Możliwości, jakie daje Canva online, jest bardzo dużo. Dostępna jest również Canva Pro. Która daje dużo więcej możliwości. Dzięki płatnej wersji mamy dostęp do większej bazy zdjęć i canva templates. Również projektów graficznych. Canva premium daje możliwość szparowania zdjęć — czyli usuwania tła. Od niedawna Canva daje również pobieranie materiałów w formacie PDF.

Od czego zacząć korzystanie z programu Canva

W pierwszej kolejności musimy założyć darmowe konto. Program Canva dostępny jest pod adresem http://canva.com. Zalogować można się do programu Canva online za pomocą:

 • Facebooka,
 • Google
 • przy użyciu adresu e-mail

Kiedy założysz konto, otrzymujesz darmowy dostęp. I możesz tworzyć własne projekty. Jeśli nie jesteś zbyt twórczą osobą, nie martw się. Canva to program do grafiki. Który daje możliwość przeciągania dostępnych zasobów. Nie wymaga od ciebie umiejętności graficznych. Darmowa wersja Canva w wielu przypadkach jest wystarczająca. A zakup Canva pro nie jest konieczne.

Program Canva — jak stworzyć własny projekt

Po kliknięciu „Utwórz własny projekt” zostaniesz przekierowany na stronę. Na której będziesz mógł rozpocząć pracę. Dodatkowo możesz wybrać projekty z wielu gotowych szablonów. Canva online daje możliwość skorzystania z projektów o określonych rozmiarach. Jak wpis na Facebooku, logo. Masz możliwość stworzenia projektu o niestandardowych rozmiarach. A rozmiar wpisać ręcznie, taki jaki potrzebujesz.

 • rozmiar posta na Facebooka to wymiary 800 px x 800 px
 • rozmiar posta na Instagrama to wymiary 1080 px x 108 px
 • grafika do reklamy na Facebooku to wymiar 1200 px x 628 px

Decydując się na wykorzystanie niestandardowych rozwiązań, możesz wykorzystać layouty Canvy. Warto jednak zwrócić uwagę, że część z nich jest płatna. I dostęp do nich daje Canva premium. W każdym możesz dokonać zmian. Zmienić możesz:

 • kolory
 • czcionki
 • grafiki
 • zdjęcia

Do każdego projektu w Canva możesz dodać własne zdjęcia. Służy do tego opcja „Prześlij obraz lub video”. Przesłane elementy są dostępne w zakładce „przesłane”. Kiedy zakończysz prace na swoim projektem, należy go zapisać. W zależności o Twoich potrzeb możesz zrobić to w różnych formatach. Jeśli do stworzenia projektów użyłeś elementów Canva premium przed zapisaniem musisz je opłacić.

Canva Premium — jakie możliwości otrzymujesz?

Canva premium daje spore możliwości przy tworzeniu projektów. Korzystając z Canvy premium, masz możliwość tworzenia folderów. Które możesz udostępniać Twojemu zespołowi. Możesz również tworzyć gotowe szablony, które będą identyfikacją marki. Zapisywać loga, czcionki, dzięki temu łatwiej stworzysz projekt. Canva premium — czyli płatna wersja Canva daje możliwość zmiany rozmiaru stworzonych grafik. Płatna wersja daje możliwość stworzenia Canva logo. Z wykorzystaniem dostępnych szablonów. Również możliwość zapisania projektu bez tła. Co w przypadku loga jest dość istotne.

Canva to również spory bank zdjęć, które możesz wykorzystać. Zdjęcia Canva są dostępne w wersji bezpłatnej, wersji Canva Premium. Oraz jako elementy do osobnego zakupu.

Cena Canva pro wynosi 9,95 $ miesięcznie. Przy rocznej opłacie w kwocie 119,40 $. Można również wybrać płatność miesięczną. Kwota abonamentu dla Canva Premium wynosić będzie wtedy 12,95 $.

Mamy możliwość wykorzystania Canva Premium przez 30 dni okresu próbnego.

Program Canva to bardzo proste narzędzie graficzne. Trzymam kciuki za Twoje projety graficzne z Canvą!

Ocena: post

Leave a Reply

Your email address will not be published.