Obserwując grupy społecznościowe na Facebooku, głównie związane z Social Media. Obserwuję wiele problemów, z jakimi borykają się użytkownicy tego portalu. Grudzień 2020 był rekordowym miesiącem. W którym wiele osób poszukiwało pomocy w zakresie odzyskania Fan Page. Wiele osób dotknął ten problem, po włamaniu na konto prywatne. Takie włamania są nagminne. Dlatego zabezpieczenia profilu, przez logowanie dwuskładnikowe jest bardzo ważne. I zalecane. Jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś — koniecznie wykonaj to teraz! Przezorny, zawsze ubezpieczony.

Jednak co zrobić, jeśli takie konto zostanie skradzione?

Co w przypadku, jeśli wraz z utraconym profilem prywatnym. Tracisz dostęp do Fan Page i konta reklamowego? Na dodatek na swojego maila dostajesz powiadomienia o tworzonych kampaniach reklamowych na wysokie kwoty? Najważniejsze, zachować spokój i rozpocząć działania, mające na celu zminimalizowanie skutków takiej kradzieży. Podpowiem Ci, co możesz zrobić w przypadku skradzionego profilu na Facebooku. Skradzionego Fan Page i konta reklamowego.

Skradziony Fan Page na Facebooku — jak go odzyskać?

Profile na Facebooku są kradzione bardzo często. Jednak Facebook stara się zabezpieczać swoich użytkowników. I oferuje pomoc w takim wypadku. Jednak jeśli już się tak stanie, musimy rozpocząć procedurę. Jest ona zależna od tego, jaki problem wygeneruje taka kradzież.

Skradziony profil i konto reklamowe — złodzieje tworzą reklamy, za które muszę płacić!

W przypadku, jeśli skradziono Ci profil z aktywnym kontem reklamowym. I złodzieje uruchamiają reklamy, za które Ty ponosisz koszty — ZABLOKUJ KARTĘ W BANKU. Którą do takiego konta miałeś podpiętą. To uniemożliwi pobieranie środków za nie Twoje reklamy.

Jeśli włamanie zostało dokonane wcześniej. Pieniądze zostały już pobrane z Twojego konta. Musisz skontaktować się z supportem Facebooka i dokonać zgłoszenia. W 99% przypadkach serwis dokonuje zwrotu pieniędzy.

Warto jednak zabezpieczyć się na przyszłość i podpiąć kartę do dodatkowego konta bankowego. Gdzie samodzielnie będziesz dokonywać wpłat, przeznaczonych na uruchomienie kampanii reklamowej. Nie zaleca się podpinania karty do głównego konta. Utrata środków np. na życie bądź środków obrotowych firmy. Może mieć inne konsekwencje dla Ciebie. A proces zwrotu pieniędzy przez Facebooka wymaga czasu.

Banki oferują specjalne karty do regulowania takich płatności. Ja do kont reklamowych na Facebooku mam podpiętego Pay Pala. Środki na nim uzupełniam tylko w kwocie, jakiej potrzebuje. To daje mi poczucie bezpieczeństwa.

Skradziony profil i Fan Page — co robić, by go odzyskać!

Najłatwiejszym sposobem zarządzania firmowym profilem na Facebooku, jest konto prywatne. Jeśli jednak do niego tracimy dostęp. Okazuje się, że do Fan Page również. Profile firmowe na Facebooku są dla nas cenne — wiadomo. W takim wypadku również jest sposób, by taki Fan Page odzyskać. Odzyskanie jest trudniejsze. Jednak możliwe jest odzyskanie skradzionego Fan Page. Bez względu, czy profil został skradziony. Jak i w przypadku utracenia profilu z jakiegoś innego powodu np. usunięcie siebie jako administratora (jedynego).

Przy skradzionym profilu prywatnym wymagane jest przesłania zgłoszenia – https://www.facebook.com/help/contact/179049432194862 I takie działanie należy wykonać w pierwszej kolejności.

Natomiast w przypadku utracenia Fan Page procedura jest nieco inna. Wymaga się udokumentowanie praw do takiego profilu. Jak to zrobić? Poniżej przedstawiam listę dokumentów, jakie należy do Facebooka przesłać. W celu odzyskania skradzionego Fan Page.

Będzie Ci potrzebne:

1. Kopia ważnego wydanego przez rząd dokumentu tożsamości ze zdjęciem, takiego jak aktualne prawo jazdy lub paszport, osoby podpisującej oświadczenie. Proszę sprawdzić różne rodzaje identyfikatorów, które akceptujemy w Centrum pomocy:https://www.facebook.com/help/159096464162185?ref=cr

2. Podpisane oświadczenie osoby posiadającej wystarczającą wiedzę i autorytet w tej sprawie, zawierające wszystkie poniższe elementy:

– Opis stosunku wnioskodawcy do Strony (oraz upoważnienie do żądania zmiany osoby (osób), która zarządza Stroną, w zależności od przypadku);

– Nazwisko aktualnej osoby (osób), które zarządzają Stroną, stosownie do przypadku;
– Stosunek powyższej osoby (osób) do Strony;
– Wyjaśnienie prośby oraz czy doszło do rozwiązania stosunku pracy i/lub stosunku biznesowego z osobą (-ami) wymienioną (-ymi), w zależności od przypadku;
– Wszelka dokumentacja potwierdzająca wniosek, w tym akt zgonu LUB oświadczenie radcy prawnego o przeniesieniu praw własności strony];

– Profil prywatny na Facebooku lub adres e-mail powiązany z kontem na Facebooku, który chcą Państwo dodać jako nowy administrator strony.
– Imię i nazwisko, e-mail oraz link do profilu na Facebooku osoby, które była/jest obecnie administratorem na Stronie (jeśli jest znany)
– Klauzula pod groźbą kary krzywoprzysięstwa, która ma być częścią oświadczenia: „Oświadczam pod groźbą kary krzywoprzysięstwa, że podane informacje są prawdziwe i dokładne”.

Jeśli skompletujemy wszystkie dokumenty, należy połączyć się z supportem Facebooka. Najlepiej i najszybciej można to zrobić przez czat. Zaleca się też kontakt z supportem w pierwszej kolejności, po zauważeniu kradzieży. Konsultant ma możliwość weryfikacji i nadania zgłoszenia do działu zabezpieczeń. Poinformuje nas również gdzie dokumenty przesłać. I utworzy numer zgłoszenia.

Jak połączyć się z czatem supportu Facebooka — instrukcja


Poszukujesz specjalisty do obsługi Twoich stron na Facebooku, lub reklamy Facebook ADS? Zobacz moją ofertę:

[cmsmasters_selected_products shortcode_id=”cso6cjwev1″ orderby=”date” order=”DESC” ids=”13267,13265, 13264 ” columns=”4″]

Ocena: post