Zmiany w reklamach na Facebooku związane z Apple dla iOS 14, wywołują od dłuższego czasu dyskusje. Głównie wśród osób tworzących reklamy. O tych zmianach było już słychać w 2020 roku. Jednak z początkiem 2021 te zmiany wchodzą w życie. A wraz z nim plaga błędów, jakie wyświetlają się na naszych managerach reklam. Grupy dyskusyjne związane z Social Media każdego dnia. Są zasypywane pytaniami o błędy z konwersją.

„O co chodzi? Przecież wszystkie zdarzenia konwersji działają i działały. Dlaczego mam taki błąd? Jak mogę go naprawić?”

To właśnie wynik zmian, jakie nadchodzą. Mamy jeszcze czas na ich naprawienie. I wcale nie jest to trudne. Jednak wiele osób nie bardzo wie jak ma sobie z nimi poradzić. Dlatego przygotowałam instrukcje, mam nadzieje, że będzie ona pomocna. Zmiany są obowiązkowe i nie da rady ich nie wykonać. No, chyba że chcemy zrezygnować z reklamowania się na Facebooku. To możemy sobie te czynności darować. By dostosować się do zmian w pierwszej kolejności musisz zweryfikować swoją domenę. I od tego zacznijmy.

Weryfikacja domeny na Facebooku — jak ją przeprowadzić?

Obecnie przez zmiany, jakie wymaga na Facebooku Apple, wymagana jest weryfikacja domeny na Facebooku. Pewnie jesteś zdziwiony. Nie ty jeden. Wiele osób korzystających z Facebook ADS nawet nie wiedziało, że taką czynność można zrobić. Obecnie jednak trzeba. Nie ma wyjścia. Inaczej nasze reklamy z celem konwersja — zostaną wstrzymane. Zawczasu lepiej taką weryfikację przeprowadzić, a można to zrobić bardzo łatwo i szybko. Bezpłatnie i bezboleśnie. Ale obowiązkowa!

Weryfikacja domeny Facebook — instrukcja

By wykonać weryfikacje domeny, musisz odwiedzić Menadżer Firmy na Facebooku pod linkiem: https://business.facebook.com/settings/

Z listy zasobów firmowych wybieramy „Bezpieczeństwo Marki” oraz domeny. Jeśli na liście nie ma naszej domeny, musimy ją dodać. Klikamy „dodaj” i wpisujemy adres, jednak bez znacznika http i /. I klikamy „dodaj domenę”.

Menadżer Firmy na Facebooku do weryfikacji domeny daje nam trzy możliwości.

– weryfikacje konfiguracji DNS

– przesłanie pliku HTML

– przez Meta-tag Verification

W każdej zakładce mamy szczegółową instrukcję jak za pomocą wybranej możliwości, weryfikacje domeny przeprowadzić. Osobiście polecam weryfikacje za pomocą przesłania pliku HTML. Ponieważ jest najłatwiejsza i bardzo proste. Jednak jeśli nie jesteś „informatykiem” to by taki plik przesłać, musisz przesłać instrukcje do osoby, która Cię wspiera.

Jeśli chcesz taką weryfikację wykonać samodzielnie, musisz połączyć się ze swoim FTP. I odnaleźć główny katalog swojej domeny. Z instrukcji w Managerze Firmy pobierz plik. I wyślij go do głównego katalogu domeny właśnie. Kiedy to zrobisz, kliknij „zweryfikuj”, i gotowe.

Od teraz Twoja domena jest już zweryfikowana i bezpieczna.

Są jednak ograniczenia!

Weryfikacje domeny na Facebooku możesz wykonać tylko i wyłącznie, jeśli korzystasz z Menedżera Firmy. Jeśli do tej pory swoje reklamy tworzyłeś z prywatnego konta reklamowego. Musisz swoje działania rozpocząć od założenia Menedżera Firmy i przeniesienia zasobów.

Tutaj dowiesz się Jak założyć Menedżera Firmy – zobacz i skorzystaj.

Potrzebujesz pomocy w zweryfikowaniu domeny na Facebooku?

Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie wykonać weryfikacji, nie posiadasz wsparcia informatycznego. Bardzo chętnie pomogę Ci w tych działaniach. Zapraszam do zakupu jednorazowych usług informatycznych w moim sklepie.


Potrzebujesz pomocy w konfiguracji zdarzeń? Weryfikacji domeny, bądź instalacji nowego piksela w witrynie? A może szukasz pomocy w ustawieniu skuteczniej reklamy na Facebooku?

[cmsmasters_selected_products shortcode_id=”cso6cjwev1″ orderby=”date” order=”DESC” ids=”13262,13267,13265,13264″ columns=”4″]

Ocena: post