Od jakiegoś czasu strony na Facebooku — Fan Page nie są już anonimowe. Oczywiście nadal takie się zdarzają. Jednak większość ma już przypisanego właściciela strony. Kim on jest? I jak takiego właściciela dodać, a jak go usunąć? Te pytania coraz częściej pojawiają się na grupach związanych z Social Media. Głównie dlatego, że przyjęło się, że wystarczy być Administratorem Fan Page. Jakie to zdziwienie się pojawia, jeśli w rolach naszej strony widnieje właściciel. Biegnę z odpowiedzią.

Właściciel strony na Facebooku — kto może nim zostać?

Zazwyczaj wyda się, że właścicielem strony na FB jest jego założyciel. Czyli profil na Facebooku (prywatny) posiadający rolę Administratora. Niestety to nie jest prawda. Obecnie właścicielem Fan Page może zostać tylko i wyłącznie firma. Nie oznacza to jednak, że jeśli jesteś blogerem i prowadzisz profil. Jednak nie prowadzisz firmy. To takim właścicielem nie zostaniesz. Pojęcie Firma na Facebooku oznacza

Menedżer

Firmy. Którego może założyć każdy.

Tutaj jest dostępna instrukcja Jak założyć Menedżera firmy na Facebooku.

Po tym, jak założysz menedżera firmy, musisz dodać do niego zasoby, będą to:

  • strona na Facebooku
  • konto reklamowe
  • katalog
  • pixel

Jednak żaden z tych zasobów nie jest obowiązkowy, prócz strony na FB. Nie oznacza to jednak, że masz tworzyć ją od nowa. Nic z tych rzeczy. Jeśli w rolach na stronie Fan Page widniejesz jako Administrator. I Twoja strona nie posiada Właściciela. Dodając ją do zasobów menedżera firmy, to on staje się jego właścicielem.

własciciel strony Facebook baner

Jak zostać właścicielem strony na Facebooku?

Do stworzonego menedżera firmy na Facebooku dodać stronę FP. Przypisując rolę właściciela. Jak dodać właściciela strony na Facebooku? Podpowiadam poniżej:

Jak sprawdzić właściciela strony na Facebooku?

Nie wiesz, kto jest właścicielem strony na Facebooku? Nie wiesz, czy dana strona takiego właściciela posiada? Możesz to bardzo łatwo sprawdzić w rolach strony. Musisz odwiedzić swoją stronę na Facebooku i odnaleźć jej ustawienia. Następnie „role na stronie”. To tam są wszystkie informacje, jakich szukasz. Jeśli Twoja strona ma właściciela, będzie to wyglądało tak:

Jak usunąć właściciela strony Facebook?

Jeśli w rolach na stronie widnieje właściciel — Menadżer Firmy. A z jakiegoś powodu chcesz go zmienić. To tu postępowanie jest podobne do tego, jakie wykonywałeś w celu dodania właściciela. Należy odwiedzić menadżera firmy, wejść w ustawienia firmowe. Następne Konta — strony. I usunąć wybraną stronę z menadżera.

Uwaga! Zanim to zrobisz, upewnij się, że pełnisz funkcję ADMINISTRATORA WYBRANEJ STRONY jako profil prywatny. W Innym wypadku możesz utracić dostęp do FanPage.

Usunąć możesz właściciela strony, tylko jeśli masz rolę administratora w wybranym Menadżera Firmy. Jeśli takiego dostępu nie posiadasz, sprawa dość mocno się komplikuje. Taka strona może kwalifikować się do skradzionego Fan Page. I procedura odzyskania jest skomplikowana. Nie obejdzie się bez kontaktu z supportem Facebooka. I przedstawienia dokumentów poświadczających prawo do własności.

Dowiedz się Jak skontaktować się z supportem Facebooka – tutaj.


Poszukujesz specjalisty do obsługi Twoich stron na Facebooku, lub reklamy Facebook ADS? Zobacz moją ofertę:

[cmsmasters_selected_products shortcode_id=”cso6cjwev1″ orderby=”date” order=”DESC” ids=”13267,13265, 13264 ” columns=”4″]

Ocena: post